FSP Marka Power Supply Tamiri

FSP Marka Power Supply Tamiri

Power Supply , genellikle metal bir kasa yerleştirilmiş, içinde transformatör veya elektronik devrelerde bulunan ve birimlerinin çalışmaları için gereksinim duyulan farklı gerilim değerlerinde doğru akım sağlayan donanımdır.

Kaplantek Elektronik olarak arızalı power supply cihaz veya kartlarınızı; fiyat teklifimizi kabul ettiğiniz andan itibaren en kısa sürede tamir edip ve kontrollerini yapıp size ulaştırıyoruz.

FSP Marka Power Supply Tamiri

Power Supply (Güç Kaynağı) bir bilgisayarın anakart, işlemci ve Ram ile birlikte en önemli bileşenlerinden biridir. Şebekeden aldığı 220V AC gerilimi bilgisayar bileşenlerinin çalışabilmesi için gerekli olan +5V, +12V , +3,3V DC gerilime dönüştürmektedir. PC Power Supply’ları SMPS (Anahtarlamalı Mod Güç Kaynağı) mantığıyla çalışmaktadırlar. Power Supply’ın kalitesi ve performansı sistemin kararlılığını ve performansını doğrudan etkilemektedir.

Gün geçtikçe bilgisayarlar gelişiyor ve güçleri artıyor. Bununla doğru orantılı olarak güç gereksinimleride artıyor. Bilgisayara gerekli elektrik dağılımını Power Supply ( güç kaynağı ) sağlar. Power Suppy de güç değerini watt belirler. Eskiden 200-300 watt power supply kullanılırdı ve fiyatları uygundu. Artık 750w 1000w güç kaynakları kullanılıyor ve fiyatları oldukça pahalı. Bu kadar pahalı güç kaynaklarını bozulduğunda atıp yenisini almak bütçemizi zorlayabilir.

Power supply tamiri işlemlerini arıza olduğunu düşündüğünde yaptırmanız gerekir. Eğer yaptırmazsanız bağlı bulunduğu cihazlara zarar verebilir. FSP Marka Power Supply Tamiri teknik servisimiz tarafından sorunsuz ve en kısa zamanda olacak şekilde gerçekleştirilir. 

× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?