elektronik kart tamiri

Yeşilköy Kart Tamir Firması

Yeşilköy Kart Tamir Firması 0533 935 87 43

Yeşilköy elektronik kart tamiri

Yeşilköy Elektronik Kart Tamiri Firması Olan Kaplantek Elektronik olarak Yeşilköy İçi Her Yere Hatta Türkiye’nin her yerine elektronik kart tamiri alanında hizmet vermekteyiz.

Neler Yapıyoruz;

Yeşilköy Laptop Anakart Tamiri

Yeşilköy Biyomedikal Cihaz Tamiri

Yeşilköy CPU Kart Tamiri

Yeşilköy DC Motor & Encoder Tamiri

Yeşilköy Dijital ve Analog Kartlar

Yeşilköy Dikiş&Nakış Makineleri

Yeşilköy El Terminali ve Kumanda

Yeşilköy Motor Sürücü &İnverter Tamiri

Yeşilköy Endüstriyel Power Supply Tamiri

Yeşilköy Ses&Görüntü Sistemleri Tamiri

Yeşilköy SMPS Tamiri

Yeşilköy Kesintisiz Güç Kaynağı Tamiri

Yeşilköy Power Supply Tamiri

Yeşilköy Solar İnverter Tamiri

Yeşilköy Lazer Soğutucu Sistemleri Tamiri

Yeşilköy Lazer Epilasyon Sistemleri Tamiri

Yeşilköy Endüstriyel Kart Tamiri

Yeşilköy UPS Akü Değişimi

Yeşilköy UPS Tamiri

Yeşilköy Medikal Cihaz Kart Tamiri

Yeşilköy Güç Kaynağı Tamiri

Yeşilköy Lazer Güç Kaynağı Tamiri

Yeşilköy içi her yere elektronik kart tamiri için gitmemizin yanında kargo ilede bozuk olan elektronik ve endüstriyel kartlarınızı bizlere yollayabilirsiniz.

Sistemlerinizde kullanmakta olduğunuz elektronik devre kartları çeşitli nedenlerle arızalanabilir. Arıza oluşmasının başlıca sebepleri arasında aşırı ısınma, ani yüksek gerilim, şebeke frekansındaki harmonik bozulmalar, gerilim düşümü, aşırı veya dengesiz yük, sıvı teması ve tasarım hatası gibi

durumlar sayılabilir.Çeşitli kullanıcı hatalarını da bu sebepler arasına ekleyebiliriz.Elektronik sektöründeki gelişmeler ve bu gelişmeye bağlı olarak artan bakım onarım ihtiyacı Elektronik Kart Tamiri sektörünün büyümesinin de önünü açmıştır.

Arızanın gerçekleşme nedenine bağlı olarak Elektronik kartın üzerindeki hasarın büyüklüğü de değişiklik göstermektedir.Örneğin ani gerilim yükselmesi durumunda kartın besleme katında bulunan koruma elemanları devreyi açarak kartta büyük hasarlar oluşmasını engelleyebilir, bu durumda bir sigorta belki bir varistör değiştirilerek sorun giderilebilir.Kartın aşırı ısınması veya diğer bir tabirle soğutmanın yetersiz olması durumunda ise elektrolitik kondansatörlerden bazıları şişmiş veya delinmiş olabilir.Diğer bir örnek olarak , uzun süreli gerilim düşümü veya dengesiz yük sorununa bağlı olarak devre üzerinde girişten çıkışa kadar mikro denetleyici dahil bir çok malzeme bozulmuş olabilir.Bu örnekleri çoğaltmak mümkündür.

Arızanın gerçekleşme nedenine ve bozulan malzemelerin çeşitliliğine bağlı olarak farklı test aletleri ve test metodlarını kulanmak gerekir.Elektronik Kart Tamiri konusundaki genel yaklaşım devre kartı üzerindeki arızalı malzemelerin tespit edilmesi ve bunun ardından arızalı malzemelerin yenisi ile değiştirilirmesidir.Bu sayede arızalı elektronik kartın sağlam ve çalışır hale getirilmesi mümkün olur.  

Elektronik Kart Tamiri Nasıl Yapılır ?

Yeşilköy endüstriyel kart tamiri

Elektronik kart tamiri, profesyonel ekipmanlar kullanarak, devre kartına zarar vermeden ve minimum parça sökme takma işlemi ile gerçekleştirilmelidir.Bu doğrultuda devre üzerindeki arızalı malzemeyi özel arıza tespit cihazları ile nokta atışı tespit etmek çok önemlidir.

Yoğun çalışma koşullarında endüstriyel kartların yıllar içerisinde tekrar tekrar arıza yapabileceğini ve buna bağlı olarak yeniden tamir gereksinimi ortaya çıkabileceğini göz ardı etmemek gerekir.Bu yüzden onarımların profesyonel ellerde, profesyonel ekipmanlarla, orijinal ve kaliteli yedek parçalar kullanılarak yapılması gerekmektedir. Burada elektronik devre üzerinde malzeme söküp takma ve profesyonel lehimleme yapma becerisi öne çıkmaktadır.

Bununla birlikte, başarılı olmak için analog ve dijital elektronik malzemeleri iyi tanımak ve gerektiğinde bulunamayan veya zor bulunan bir malzemenin yerine muadil belirleyebilmek gerekir.Bunun için datasheet dediğimiz ve internette malzemenin kodunu girerek kolayca ulaşabileceğimiz bilgi sayfalarını okumak ve işlemek konusunda kendimizi geliştirmeliyiz.