elektronik kart tamiri

Yakacık Kart Tamir Firması

Yakacık Kart Tamir Firması 0533 935 87 43

Yakacık elektronik kart tamiri

Yakacık Elektronik Kart Tamiri Firması Olan Kaplantek Elektronik olarak Yakacık İçi Her Yere Hatta Türkiye’nin her yerine elektronik kart tamiri alanında hizmet vermekteyiz.

Neler Yapıyoruz;

Yakacık Laptop Anakart Tamiri

Yakacık Biyomedikal Cihaz Tamiri

Yakacık CPU Kart Tamiri

Yakacık DC Motor & Encoder Tamiri

Yakacık Dijital ve Analog Kartlar

Yakacık Dikiş&Nakış Makineleri

Yakacık El Terminali ve Kumanda

Yakacık Motor Sürücü &İnverter Tamiri

Yakacık Endüstriyel Power Supply Tamiri

Yakacık Ses&Görüntü Sistemleri Tamiri

Yakacık SMPS Tamiri

Yakacık Kesintisiz Güç Kaynağı Tamiri

Yakacık Power Supply Tamiri

Yakacık Solar İnverter Tamiri

Yakacık Lazer Soğutucu Sistemleri Tamiri

Yakacık Lazer Epilasyon Sistemleri Tamiri

Yakacık Endüstriyel Kart Tamiri

Yakacık UPS Akü Değişimi

Yakacık UPS Tamiri

Yakacık Medikal Cihaz Kart Tamiri

Yakacık Güç Kaynağı Tamiri

Yakacık Lazer Güç Kaynağı Tamiri

Yakacık içi her yere elektronik kart tamiri için gitmemizin yanında kargo ilede bozuk olan elektronik ve endüstriyel kartlarınızı bizlere yollayabilirsiniz.

Sistemlerinizde kullanmakta olduğunuz elektronik devre kartları çeşitli nedenlerle arızalanabilir. Arıza oluşmasının başlıca sebepleri arasında aşırı ısınma, ani yüksek gerilim, şebeke frekansındaki harmonik bozulmalar, gerilim düşümü, aşırı veya dengesiz yük, sıvı teması ve tasarım hatası gibi

durumlar sayılabilir.Çeşitli kullanıcı hatalarını da bu sebepler arasına ekleyebiliriz.Elektronik sektöründeki gelişmeler ve bu gelişmeye bağlı olarak artan bakım onarım ihtiyacı Elektronik Kart Tamiri sektörünün büyümesinin de önünü açmıştır.

Arızanın gerçekleşme nedenine bağlı olarak Elektronik kartın üzerindeki hasarın büyüklüğü de değişiklik göstermektedir.Örneğin ani gerilim yükselmesi durumunda kartın besleme katında bulunan koruma elemanları devreyi açarak kartta büyük hasarlar oluşmasını engelleyebilir, bu durumda bir sigorta belki bir varistör değiştirilerek sorun giderilebilir.Kartın aşırı ısınması veya diğer bir tabirle soğutmanın yetersiz olması durumunda ise elektrolitik kondansatörlerden bazıları şişmiş veya delinmiş olabilir.Diğer bir örnek olarak , uzun süreli gerilim düşümü veya dengesiz yük sorununa bağlı olarak devre üzerinde girişten çıkışa kadar mikro denetleyici dahil bir çok malzeme bozulmuş olabilir.Bu örnekleri çoğaltmak mümkündür.

Arızanın gerçekleşme nedenine ve bozulan malzemelerin çeşitliliğine bağlı olarak farklı test aletleri ve test metodlarını kulanmak gerekir.Elektronik Kart Tamiri konusundaki genel yaklaşım devre kartı üzerindeki arızalı malzemelerin tespit edilmesi ve bunun ardından arızalı malzemelerin yenisi ile değiştirilirmesidir.Bu sayede arızalı elektronik kartın sağlam ve çalışır hale getirilmesi mümkün olur.  

Elektronik Kart Tamiri Nasıl Yapılır ?

Yakacık endüstriyel kart tamiri

Elektronik kart tamiri, profesyonel ekipmanlar kullanarak, devre kartına zarar vermeden ve minimum parça sökme takma işlemi ile gerçekleştirilmelidir.Bu doğrultuda devre üzerindeki arızalı malzemeyi özel arıza tespit cihazları ile nokta atışı tespit etmek çok önemlidir.

Yoğun çalışma koşullarında endüstriyel kartların yıllar içerisinde tekrar tekrar arıza yapabileceğini ve buna bağlı olarak yeniden tamir gereksinimi ortaya çıkabileceğini göz ardı etmemek gerekir.Bu yüzden onarımların profesyonel ellerde, profesyonel ekipmanlarla, orijinal ve kaliteli yedek parçalar kullanılarak yapılması gerekmektedir. Burada elektronik devre üzerinde malzeme söküp takma ve profesyonel lehimleme yapma becerisi öne çıkmaktadır.

Bununla birlikte, başarılı olmak için analog ve dijital elektronik malzemeleri iyi tanımak ve gerektiğinde bulunamayan veya zor bulunan bir malzemenin yerine muadil belirleyebilmek gerekir.Bunun için datasheet dediğimiz ve internette malzemenin kodunu girerek kolayca ulaşabileceğimiz bilgi sayfalarını okumak ve işlemek konusunda kendimizi geliştirmeliyiz.

Yakacık Kart Tamir Firması
Arayın 0533 935 87 43. Sizde Yakacık Kart Tamir Firması hizmeti veren Kaplantek Elektroniğe gelerek Elektronik Kart Tamiri Yaptırabilirsiniz.
Yakacık Elektronik Kart Tamiri,Yakacık endüstriyel kart tamiri,Yakacık lazer epilasyon makinesi tamiri,Yakacık lazer epilasyon soğutucu tamiri,Yakacık laptop tamiri,Yakacık power supply tamiri,Yakacık güç kaynağı tamiri,Yakacık biyomedikal cihaz tamiri,Yakacık tıbbi cihaz tamiri,