Kızılören Elektronik Kart Tamir Firması

Kızılören Elektronik Kart Tamir Firması 0533 935 87 43

Kızılören elektronik kart tamiri

Kızılören Elektronik Kart Tamiri Firması Olan Kaplantek Elektronik olarak İmamoğlu İçi Her Yere Hatta Türkiye’nin her yerine elektronik kart tamiri alanında hizmet vermekteyiz.

Neler Yapıyoruz;

Kızılören Laptop Anakart Tamiri

Kızılören Biyomedikal Cihaz Tamiri

Kızılören CPU Kart Tamiri

Kızılören DC Motor & Encoder Tamiri

Kızılören Dijital ve Analog Kartlar

Kızılören Dikiş&Nakış Makineleri

Kızılören El Terminali ve Kumanda

Kızılören Motor Sürücü &İnverter Tamiri

Kızılören Endüstriyel Power Supply Tamiri

Kızılören Ses&Görüntü Sistemleri Tamiri

Kızılören SMPS Tamiri

Kızılören Kesintisiz Güç Kaynağı Tamiri

Kızılören Power Supply Tamiri

Kızılören Solar İnverter Tamiri

Kızılören Lazer Soğutucu Sistemleri Tamiri

Kızılören Lazer Epilasyon Sistemleri Tamiri

Kızılören Endüstriyel Kart Tamiri

Kızılören UPS Akü Değişimi

Kızılören UPS Tamiri

Kızılören Medikal Cihaz Kart Tamiri

Kızılören Güç Kaynağı Tamiri

Kızılören Lazer Güç Kaynağı Tamiri

Kızılören içi her yere elektronik kart tamiri için gitmemizin yanında kargo ilede bozuk olan elektronik ve endüstriyel kartlarınızı bizlere yollayabilirsiniz.

Sistemlerinizde kullanmakta olduğunuz elektronik devre kartları çeşitli nedenlerle arızalanabilir. Arıza oluşmasının başlıca sebepleri arasında aşırı ısınma, ani yüksek gerilim, şebeke frekansındaki harmonik bozulmalar, gerilim düşümü, aşırı veya dengesiz yük, sıvı teması ve tasarım hatası gibi durumlar sayılabilir.Çeşitli kullanıcı hatalarını da bu sebepler arasına ekleyebiliriz.Elektronik sektöründeki gelişmeler ve bu gelişmeye bağlı olarak artan bakım onarım ihtiyacı Elektronik Kart Tamiri sektörünün büyümesinin de önünü açmıştır.

Arızanın gerçekleşme nedenine bağlı olarak Elektronik kartın üzerindeki hasarın büyüklüğü de değişiklik göstermektedir.Örneğin ani gerilim yükselmesi durumunda kartın besleme katında bulunan koruma elemanları devreyi açarak kartta büyük hasarlar oluşmasını engelleyebilir, bu durumda bir sigorta belki bir varistör değiştirilerek sorun giderilebilir.Kartın aşırı ısınması veya diğer bir tabirle soğutmanın yetersiz olması durumunda ise elektrolitik kondansatörlerden bazıları şişmiş veya delinmiş olabilir.Diğer bir örnek olarak , uzun süreli gerilim düşümü veya dengesiz yük sorununa bağlı olarak devre üzerinde girişten çıkışa kadar mikro denetleyici dahil bir çok malzeme bozulmuş olabilir.Bu örnekleri çoğaltmak mümkündür.

Arızanın gerçekleşme nedenine ve bozulan malzemelerin çeşitliliğine bağlı olarak farklı test aletleri ve test metodlarını kulanmak gerekir.Elektronik Kart Tamiri konusundaki genel yaklaşım devre kartı üzerindeki arızalı malzemelerin tespit edilmesi ve bunun ardından arızalı malzemelerin yenisi ile değiştirilirmesidir.Bu sayede arızalı elektronik kartın sağlam ve çalışır hale getirilmesi mümkün olur.  

Elektronik Kart Tamiri Nasıl Yapılır ?

Kızılören elektronik kart tamiri

Elektronik kart tamiri, profesyonel ekipmanlar kullanarak, devre kartına zarar vermeden ve minimum parça sökme takma işlemi ile gerçekleştirilmelidir.Bu doğrultuda devre üzerindeki arızalı malzemeyi özel arıza tespit cihazları ile nokta atışı tespit etmek çok önemlidir.

Yoğun çalışma koşullarında endüstriyel kartların yıllar içerisinde tekrar tekrar arıza yapabileceğini ve buna bağlı olarak yeniden tamir gereksinimi ortaya çıkabileceğini göz ardı etmemek gerekir.Bu yüzden onarımların profesyonel ellerde, profesyonel ekipmanlarla, orijinal ve kaliteli yedek parçalar kullanılarak yapılması gerekmektedir. Burada elektronik devre üzerinde malzeme söküp takma ve profesyonel lehimleme yapma becerisi öne çıkmaktadır.

Bununla birlikte, başarılı olmak için analog ve dijital elektronik malzemeleri iyi tanımak ve gerektiğinde bulunamayan veya zor bulunan bir malzemenin yerine muadil belirleyebilmek gerekir.Bunun için datasheet dediğimiz ve internette malzemenin kodunu girerek kolayca ulaşabileceğimiz bilgi sayfalarını okumak ve işlemek konusunda kendimizi geliştirmeliyiz.

Kızılören Elektronik Kart tamiri Firması
Arayın +90 (533) 935-87-43. Kızılören Elektronik Kart tamiri Firması olan Kaplantek Elektroniği arayabilirsiniz.
Kızılören Elektronik Kart tamiri Firması, Kızılören elektronik kart tamiri, Kızılören elektronikçi

× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?