elektronik kart tamiri

Kazlıçeşme Kart Tamir Firması

Kazlıçeşme Kart Tamir Firması 0533 935 87 43

Kazlıçeşme elektronik kart tamiri

Kazlıçeşme Elektronik Kart Tamiri Firması Olan Kaplantek Elektronik olarak Kazlıçeşme İçi Her Yere Hatta Türkiye’nin her yerine elektronik kart tamiri alanında hizmet vermekteyiz.

Neler Yapıyoruz;

Kazlıçeşme Laptop Anakart Tamiri

Kazlıçeşme Biyomedikal Cihaz Tamiri

Kazlıçeşme CPU Kart Tamiri

Kazlıçeşme DC Motor & Encoder Tamiri

Kazlıçeşme Dijital ve Analog Kartlar

Kazlıçeşme Dikiş&Nakış Makineleri

Kazlıçeşme El Terminali ve Kumanda

Kazlıçeşme Motor Sürücü &İnverter Tamiri

Kazlıçeşme Endüstriyel Power Supply Tamiri

Kazlıçeşme Ses&Görüntü Sistemleri Tamiri

Kazlıçeşme SMPS Tamiri

Kazlıçeşme Kesintisiz Güç Kaynağı Tamiri

Kazlıçeşme Power Supply Tamiri

Kazlıçeşme Solar İnverter Tamiri

Kazlıçeşme Lazer Soğutucu Sistemleri Tamiri

Kazlıçeşme Lazer Epilasyon Sistemleri Tamiri

Kazlıçeşme Endüstriyel Kart Tamiri

Kazlıçeşme UPS Akü Değişimi

Kazlıçeşme UPS Tamiri

Kazlıçeşme Medikal Cihaz Kart Tamiri

Kazlıçeşme Güç Kaynağı Tamiri

Kazlıçeşme Lazer Güç Kaynağı Tamiri

Kazlıçeşme içi her yere elektronik kart tamiri için gitmemizin yanında kargo ilede bozuk olan elektronik ve endüstriyel kartlarınızı bizlere yollayabilirsiniz.

Sistemlerinizde kullanmakta olduğunuz elektronik devre kartları çeşitli nedenlerle arızalanabilir. Arıza oluşmasının başlıca sebepleri arasında aşırı ısınma, ani yüksek gerilim, şebeke frekansındaki harmonik bozulmalar, gerilim düşümü, aşırı veya dengesiz yük, sıvı teması ve tasarım hatası gibi

durumlar sayılabilir.Çeşitli kullanıcı hatalarını da bu sebepler arasına ekleyebiliriz.Elektronik sektöründeki gelişmeler ve bu gelişmeye bağlı olarak artan bakım onarım ihtiyacı Elektronik Kart Tamiri sektörünün büyümesinin de önünü açmıştır.

Arızanın gerçekleşme nedenine bağlı olarak Elektronik kartın üzerindeki hasarın büyüklüğü de değişiklik göstermektedir.Örneğin ani gerilim yükselmesi durumunda kartın besleme katında bulunan koruma elemanları devreyi açarak kartta büyük hasarlar oluşmasını engelleyebilir, bu durumda bir sigorta belki bir varistör değiştirilerek sorun giderilebilir.Kartın aşırı ısınması veya diğer bir tabirle soğutmanın yetersiz olması durumunda ise elektrolitik kondansatörlerden bazıları şişmiş veya delinmiş olabilir.Diğer bir örnek olarak , uzun süreli gerilim düşümü veya dengesiz yük sorununa bağlı olarak devre üzerinde girişten çıkışa kadar mikro denetleyici dahil bir çok malzeme bozulmuş olabilir.Bu örnekleri çoğaltmak mümkündür.

Arızanın gerçekleşme nedenine ve bozulan malzemelerin çeşitliliğine bağlı olarak farklı test aletleri ve test metodlarını kulanmak gerekir.Elektronik Kart Tamiri konusundaki genel yaklaşım devre kartı üzerindeki arızalı malzemelerin tespit edilmesi ve bunun ardından arızalı malzemelerin yenisi ile değiştirilirmesidir.Bu sayede arızalı elektronik kartın sağlam ve çalışır hale getirilmesi mümkün olur.  

Elektronik Kart Tamiri Nasıl Yapılır ?

Kazlıçeşme endüstriyel kart tamiri

Elektronik kart tamiri, profesyonel ekipmanlar kullanarak, devre kartına zarar vermeden ve minimum parça sökme takma işlemi ile gerçekleştirilmelidir.Bu doğrultuda devre üzerindeki arızalı malzemeyi özel arıza tespit cihazları ile nokta atışı tespit etmek çok önemlidir.

Yoğun çalışma koşullarında endüstriyel kartların yıllar içerisinde tekrar tekrar arıza yapabileceğini ve buna bağlı olarak yeniden tamir gereksinimi ortaya çıkabileceğini göz ardı etmemek gerekir.Bu yüzden onarımların profesyonel ellerde, profesyonel ekipmanlarla, orijinal ve kaliteli yedek parçalar kullanılarak yapılması gerekmektedir. Burada elektronik devre üzerinde malzeme söküp takma ve profesyonel lehimleme yapma becerisi öne çıkmaktadır.

Bununla birlikte, başarılı olmak için analog ve dijital elektronik malzemeleri iyi tanımak ve gerektiğinde bulunamayan veya zor bulunan bir malzemenin yerine muadil belirleyebilmek gerekir.Bunun için datasheet dediğimiz ve internette malzemenin kodunu girerek kolayca ulaşabileceğimiz bilgi sayfalarını okumak ve işlemek konusunda kendimizi geliştirmeliyiz.

× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?