elektronik kart tamiri

Halide Edip Adıvar Kart Tamir Firması

Halide Edip Adıvar Kart Tamir Firması 0533 935 87 43

Halide Edip Adıvar elektronik kart tamiri

Halide Edip Adıvar Elektronik Kart Tamiri Firması Olan Kaplantek Elektronik olarak Halide Edip Adıvar İçi Her Yere Hatta Türkiye’nin her yerine elektronik kart tamiri alanında hizmet vermekteyiz.

Neler Yapıyoruz;

Halide Edip Adıvar Laptop Anakart Tamiri

Halide Edip Adıvar Biyomedikal Cihaz Tamiri

Halide Edip Adıvar CPU Kart Tamiri

Halide Edip Adıvar DC Motor & Encoder Tamiri

Halide Edip Adıvar Dijital ve Analog Kartlar

Halide Edip Adıvar Dikiş&Nakış Makineleri

Halide Edip Adıvar El Terminali ve Kumanda

Halide Edip Adıvar Motor Sürücü &İnverter Tamiri

Halide Edip Adıvar Endüstriyel Power Supply Tamiri

Halide Edip Adıvar Ses&Görüntü Sistemleri Tamiri

Halide Edip Adıvar SMPS Tamiri

Halide Edip Adıvar Kesintisiz Güç Kaynağı Tamiri

Halide Edip Adıvar Power Supply Tamiri

Halide Edip Adıvar Solar İnverter Tamiri

Halide Edip Adıvar Lazer Soğutucu Sistemleri Tamiri

Halide Edip Adıvar Lazer Epilasyon Sistemleri Tamiri

Halide Edip Adıvar Endüstriyel Kart Tamiri

Halide Edip Adıvar UPS Akü Değişimi

Halide Edip Adıvar UPS Tamiri

Halide Edip Adıvar Medikal Cihaz Kart Tamiri

Halide Edip Adıvar Güç Kaynağı Tamiri

Halide Edip Adıvar Lazer Güç Kaynağı Tamiri

Halide Edip Adıvar içi her yere elektronik kart tamiri için gitmemizin yanında kargo ilede bozuk olan elektronik ve endüstriyel kartlarınızı bizlere yollayabilirsiniz.

Sistemlerinizde kullanmakta olduğunuz elektronik devre kartları çeşitli nedenlerle arızalanabilir. Arıza oluşmasının başlıca sebepleri arasında aşırı ısınma, ani yüksek gerilim, şebeke frekansındaki harmonik bozulmalar, gerilim düşümü, aşırı veya dengesiz yük, sıvı teması ve tasarım hatası gibi

durumlar sayılabilir.Çeşitli kullanıcı hatalarını da bu sebepler arasına ekleyebiliriz.Elektronik sektöründeki gelişmeler ve bu gelişmeye bağlı olarak artan bakım onarım ihtiyacı Elektronik Kart Tamiri sektörünün büyümesinin de önünü açmıştır.

Arızanın gerçekleşme nedenine bağlı olarak Elektronik kartın üzerindeki hasarın büyüklüğü de değişiklik göstermektedir.Örneğin ani gerilim yükselmesi durumunda kartın besleme katında bulunan koruma elemanları devreyi açarak kartta büyük hasarlar oluşmasını engelleyebilir, bu durumda bir sigorta belki bir varistör değiştirilerek sorun giderilebilir.Kartın aşırı ısınması veya diğer bir tabirle soğutmanın yetersiz olması durumunda ise elektrolitik kondansatörlerden bazıları şişmiş veya delinmiş olabilir.Diğer bir örnek olarak , uzun süreli gerilim düşümü veya dengesiz yük sorununa bağlı olarak devre üzerinde girişten çıkışa kadar mikro denetleyici dahil bir çok malzeme bozulmuş olabilir.Bu örnekleri çoğaltmak mümkündür.

Arızanın gerçekleşme nedenine ve bozulan malzemelerin çeşitliliğine bağlı olarak farklı test aletleri ve test metodlarını kulanmak gerekir.Elektronik Kart Tamiri konusundaki genel yaklaşım devre kartı üzerindeki arızalı malzemelerin tespit edilmesi ve bunun ardından arızalı malzemelerin yenisi ile değiştirilirmesidir.Bu sayede arızalı elektronik kartın sağlam ve çalışır hale getirilmesi mümkün olur.  

Elektronik Kart Tamiri Nasıl Yapılır ?

Halide Edip Adıvar endüstriyel kart tamiri

Elektronik kart tamiri, profesyonel ekipmanlar kullanarak, devre kartına zarar vermeden ve minimum parça sökme takma işlemi ile gerçekleştirilmelidir.Bu doğrultuda devre üzerindeki arızalı malzemeyi özel arıza tespit cihazları ile nokta atışı tespit etmek çok önemlidir.

Yoğun çalışma koşullarında endüstriyel kartların yıllar içerisinde tekrar tekrar arıza yapabileceğini ve buna bağlı olarak yeniden tamir gereksinimi ortaya çıkabileceğini göz ardı etmemek gerekir.Bu yüzden onarımların profesyonel ellerde, profesyonel ekipmanlarla, orijinal ve kaliteli yedek parçalar kullanılarak yapılması gerekmektedir. Burada elektronik devre üzerinde malzeme söküp takma ve profesyonel lehimleme yapma becerisi öne çıkmaktadır.

Bununla birlikte, başarılı olmak için analog ve dijital elektronik malzemeleri iyi tanımak ve gerektiğinde bulunamayan veya zor bulunan bir malzemenin yerine muadil belirleyebilmek gerekir.Bunun için datasheet dediğimiz ve internette malzemenin kodunu girerek kolayca ulaşabileceğimiz bilgi sayfalarını okumak ve işlemek konusunda kendimizi geliştirmeliyiz.