elektronik kart tamiri

Gaziosmanpaşa Kart Tamir Firması

Gaziosmanpaşa Kart Tamir Firması 0533 935 87 43

Gaziosmanpaşa elektronik kart tamiri

Gaziosmanpaşa Elektronik Kart Tamiri Firması Olan Kaplantek Elektronik olarak Gaziosmanpaşa İçi Her Yere Hatta Türkiye’nin her yerine elektronik kart tamiri alanında hizmet vermekteyiz.

Neler Yapıyoruz;

Gaziosmanpaşa Laptop Anakart Tamiri

Gaziosmanpaşa Biyomedikal Cihaz Tamiri

Gaziosmanpaşa CPU Kart Tamiri

Gaziosmanpaşa DC Motor & Encoder Tamiri

Gaziosmanpaşa Dijital ve Analog Kartlar

Gaziosmanpaşa Dikiş&Nakış Makineleri

Gaziosmanpaşa El Terminali ve Kumanda

Gaziosmanpaşa Motor Sürücü &İnverter Tamiri

Gaziosmanpaşa Endüstriyel Power Supply Tamiri

Gaziosmanpaşa Ses&Görüntü Sistemleri Tamiri

Gaziosmanpaşa SMPS Tamiri

Gaziosmanpaşa Kesintisiz Güç Kaynağı Tamiri

Gaziosmanpaşa Power Supply Tamiri

Gaziosmanpaşa Solar İnverter Tamiri

Gaziosmanpaşa Lazer Soğutucu Sistemleri Tamiri

Gaziosmanpaşa Lazer Epilasyon Sistemleri Tamiri

Gaziosmanpaşa Endüstriyel Kart Tamiri

Gaziosmanpaşa UPS Akü Değişimi

Gaziosmanpaşa UPS Tamiri

Gaziosmanpaşa Medikal Cihaz Kart Tamiri

Gaziosmanpaşa Güç Kaynağı Tamiri

Gaziosmanpaşa Lazer Güç Kaynağı Tamiri

Gaziosmanpaşa içi her yere elektronik kart tamiri için gitmemizin yanında kargo ilede bozuk olan elektronik ve endüstriyel kartlarınızı bizlere yollayabilirsiniz.

Sistemlerinizde kullanmakta olduğunuz elektronik devre kartları çeşitli nedenlerle arızalanabilir. Arıza oluşmasının başlıca sebepleri arasında aşırı ısınma, ani yüksek gerilim, şebeke frekansındaki harmonik bozulmalar, gerilim düşümü, aşırı veya dengesiz yük, sıvı teması ve tasarım hatası gibi

durumlar sayılabilir.Çeşitli kullanıcı hatalarını da bu sebepler arasına ekleyebiliriz.Elektronik sektöründeki gelişmeler ve bu gelişmeye bağlı olarak artan bakım onarım ihtiyacı Elektronik Kart Tamiri sektörünün büyümesinin de önünü açmıştır.

Arızanın gerçekleşme nedenine bağlı olarak Elektronik kartın üzerindeki hasarın büyüklüğü de değişiklik göstermektedir.Örneğin ani gerilim yükselmesi durumunda kartın besleme katında bulunan koruma elemanları devreyi açarak kartta büyük hasarlar oluşmasını engelleyebilir, bu durumda bir sigorta belki bir varistör değiştirilerek sorun giderilebilir.Kartın aşırı ısınması veya diğer bir tabirle soğutmanın yetersiz olması durumunda ise elektrolitik kondansatörlerden bazıları şişmiş veya delinmiş olabilir.Diğer bir örnek olarak , uzun süreli gerilim düşümü veya dengesiz yük sorununa bağlı olarak devre üzerinde girişten çıkışa kadar mikro denetleyici dahil bir çok malzeme bozulmuş olabilir.Bu örnekleri çoğaltmak mümkündür.

Arızanın gerçekleşme nedenine ve bozulan malzemelerin çeşitliliğine bağlı olarak farklı test aletleri ve test metodlarını kulanmak gerekir.Elektronik Kart Tamiri konusundaki genel yaklaşım devre kartı üzerindeki arızalı malzemelerin tespit edilmesi ve bunun ardından arızalı malzemelerin yenisi ile değiştirilirmesidir.Bu sayede arızalı elektronik kartın sağlam ve çalışır hale getirilmesi mümkün olur.  

Elektronik Kart Tamiri Nasıl Yapılır ?

Gaziosmanpaşa endüstriyel kart tamiri

Elektronik kart tamiri, profesyonel ekipmanlar kullanarak, devre kartına zarar vermeden ve minimum parça sökme takma işlemi ile gerçekleştirilmelidir.Bu doğrultuda devre üzerindeki arızalı malzemeyi özel arıza tespit cihazları ile nokta atışı tespit etmek çok önemlidir.

Yoğun çalışma koşullarında endüstriyel kartların yıllar içerisinde tekrar tekrar arıza yapabileceğini ve buna bağlı olarak yeniden tamir gereksinimi ortaya çıkabileceğini göz ardı etmemek gerekir.Bu yüzden onarımların profesyonel ellerde, profesyonel ekipmanlarla, orijinal ve kaliteli yedek parçalar kullanılarak yapılması gerekmektedir. Burada elektronik devre üzerinde malzeme söküp takma ve profesyonel lehimleme yapma becerisi öne çıkmaktadır.

Bununla birlikte, başarılı olmak için analog ve dijital elektronik malzemeleri iyi tanımak ve gerektiğinde bulunamayan veya zor bulunan bir malzemenin yerine muadil belirleyebilmek gerekir.Bunun için datasheet dediğimiz ve internette malzemenin kodunu girerek kolayca ulaşabileceğimiz bilgi sayfalarını okumak ve işlemek konusunda kendimizi geliştirmeliyiz.

Gaziosmanpaşa Kart Tamir Firması
Arayın 0533 935 87 43. Sizde Gaziosmanpaşa Kart Tamir Firması hizmeti veren Kaplantek Elektroniğe gelerek Elektronik Kart Tamiri Yaptırabilirsiniz.
Gaziosmanpaşa Elektronik Kart Tamiri,Gaziosmanpaşa endüstriyel kart tamiri,Gaziosmanpaşa lazer epilasyon makinesi tamiri,Gaziosmanpaşa lazer epilasyon soğutucu tamiri,Gaziosmanpaşa laptop tamiri,Gaziosmanpaşa power supply tamiri,Gaziosmanpaşa güç kaynağı tamiri,Gaziosmanpaşa biyomedikal cihaz tamiri,Gaziosmanpaşa tıbbi cihaz tamiri,