elektronik kart tamiri

Fıstıkağacı Kart Tamir Firması

Fıstıkağacı Kart Tamir Firması 0533 935 87 43

Fıstıkağacı elektronik kart tamiri

Fıstıkağacı Elektronik Kart Tamiri Firması Olan Kaplantek Elektronik olarak Fıstıkağacı İçi Her Yere Hatta Türkiye’nin her yerine elektronik kart tamiri alanında hizmet vermekteyiz.

Neler Yapıyoruz;

Fıstıkağacı Laptop Anakart Tamiri

Fıstıkağacı Biyomedikal Cihaz Tamiri

Fıstıkağacı CPU Kart Tamiri

Fıstıkağacı DC Motor & Encoder Tamiri

Fıstıkağacı Dijital ve Analog Kartlar

Fıstıkağacı Dikiş&Nakış Makineleri

Fıstıkağacı El Terminali ve Kumanda

Fıstıkağacı Motor Sürücü &İnverter Tamiri

Fıstıkağacı Endüstriyel Power Supply Tamiri

Fıstıkağacı Ses&Görüntü Sistemleri Tamiri

Fıstıkağacı SMPS Tamiri

Fıstıkağacı Kesintisiz Güç Kaynağı Tamiri

Fıstıkağacı Power Supply Tamiri

Fıstıkağacı Solar İnverter Tamiri

Fıstıkağacı Lazer Soğutucu Sistemleri Tamiri

Fıstıkağacı Lazer Epilasyon Sistemleri Tamiri

Fıstıkağacı Endüstriyel Kart Tamiri

Fıstıkağacı UPS Akü Değişimi

Fıstıkağacı UPS Tamiri

Fıstıkağacı Medikal Cihaz Kart Tamiri

Fıstıkağacı Güç Kaynağı Tamiri

Fıstıkağacı Lazer Güç Kaynağı Tamiri

Fıstıkağacı içi her yere elektronik kart tamiri için gitmemizin yanında kargo ilede bozuk olan elektronik ve endüstriyel kartlarınızı bizlere yollayabilirsiniz.

Sistemlerinizde kullanmakta olduğunuz elektronik devre kartları çeşitli nedenlerle arızalanabilir. Arıza oluşmasının başlıca sebepleri arasında aşırı ısınma, ani yüksek gerilim, şebeke frekansındaki harmonik bozulmalar, gerilim düşümü, aşırı veya dengesiz yük, sıvı teması ve tasarım hatası gibi

durumlar sayılabilir.Çeşitli kullanıcı hatalarını da bu sebepler arasına ekleyebiliriz.Elektronik sektöründeki gelişmeler ve bu gelişmeye bağlı olarak artan bakım onarım ihtiyacı Elektronik Kart Tamiri sektörünün büyümesinin de önünü açmıştır.

Arızanın gerçekleşme nedenine bağlı olarak Elektronik kartın üzerindeki hasarın büyüklüğü de değişiklik göstermektedir.Örneğin ani gerilim yükselmesi durumunda kartın besleme katında bulunan koruma elemanları devreyi açarak kartta büyük hasarlar oluşmasını engelleyebilir, bu durumda bir sigorta belki bir varistör değiştirilerek sorun giderilebilir.Kartın aşırı ısınması veya diğer bir tabirle soğutmanın yetersiz olması durumunda ise elektrolitik kondansatörlerden bazıları şişmiş veya delinmiş olabilir.Diğer bir örnek olarak , uzun süreli gerilim düşümü veya dengesiz yük sorununa bağlı olarak devre üzerinde girişten çıkışa kadar mikro denetleyici dahil bir çok malzeme bozulmuş olabilir.Bu örnekleri çoğaltmak mümkündür.

Arızanın gerçekleşme nedenine ve bozulan malzemelerin çeşitliliğine bağlı olarak farklı test aletleri ve test metodlarını kulanmak gerekir.Elektronik Kart Tamiri konusundaki genel yaklaşım devre kartı üzerindeki arızalı malzemelerin tespit edilmesi ve bunun ardından arızalı malzemelerin yenisi ile değiştirilirmesidir.Bu sayede arızalı elektronik kartın sağlam ve çalışır hale getirilmesi mümkün olur.  

Elektronik Kart Tamiri Nasıl Yapılır ?

Fıstıkağacı endüstriyel kart tamiri

Elektronik kart tamiri, profesyonel ekipmanlar kullanarak, devre kartına zarar vermeden ve minimum parça sökme takma işlemi ile gerçekleştirilmelidir.Bu doğrultuda devre üzerindeki arızalı malzemeyi özel arıza tespit cihazları ile nokta atışı tespit etmek çok önemlidir.

Yoğun çalışma koşullarında endüstriyel kartların yıllar içerisinde tekrar tekrar arıza yapabileceğini ve buna bağlı olarak yeniden tamir gereksinimi ortaya çıkabileceğini göz ardı etmemek gerekir.Bu yüzden onarımların profesyonel ellerde, profesyonel ekipmanlarla, orijinal ve kaliteli yedek parçalar kullanılarak yapılması gerekmektedir. Burada elektronik devre üzerinde malzeme söküp takma ve profesyonel lehimleme yapma becerisi öne çıkmaktadır.

Bununla birlikte, başarılı olmak için analog ve dijital elektronik malzemeleri iyi tanımak ve gerektiğinde bulunamayan veya zor bulunan bir malzemenin yerine muadil belirleyebilmek gerekir.Bunun için datasheet dediğimiz ve internette malzemenin kodunu girerek kolayca ulaşabileceğimiz bilgi sayfalarını okumak ve işlemek konusunda kendimizi geliştirmeliyiz.