elektronik kart tamiri

Anadoluhisarı Kart Tamir Firması

Anadoluhisarı Kart Tamir Firması 0533 935 87 43

Anadoluhisarı elektronik kart tamiri

Anadoluhisarı Elektronik Kart Tamiri Firması Olan Kaplantek Elektronik olarak Anadoluhisarı İçi Her Yere Hatta Türkiye’nin her yerine elektronik kart tamiri alanında hizmet vermekteyiz.

Neler Yapıyoruz;

Anadoluhisarı Laptop Anakart Tamiri

Anadoluhisarı Biyomedikal Cihaz Tamiri

Anadoluhisarı CPU Kart Tamiri

Anadoluhisarı DC Motor & Encoder Tamiri

Anadoluhisarı Dijital ve Analog Kartlar

Anadoluhisarı Dikiş&Nakış Makineleri

Anadoluhisarı El Terminali ve Kumanda

Anadoluhisarı Motor Sürücü &İnverter Tamiri

Anadoluhisarı Endüstriyel Power Supply Tamiri

Anadoluhisarı Ses&Görüntü Sistemleri Tamiri

Anadoluhisarı SMPS Tamiri

Anadoluhisarı Kesintisiz Güç Kaynağı Tamiri

Anadoluhisarı Power Supply Tamiri

Anadoluhisarı Solar İnverter Tamiri

Anadoluhisarı Lazer Soğutucu Sistemleri Tamiri

Anadoluhisarı Lazer Epilasyon Sistemleri Tamiri

Anadoluhisarı Endüstriyel Kart Tamiri

Anadoluhisarı UPS Akü Değişimi

Anadoluhisarı UPS Tamiri

Anadoluhisarı Medikal Cihaz Kart Tamiri

Anadoluhisarı Güç Kaynağı Tamiri

Anadoluhisarı Lazer Güç Kaynağı Tamiri

Anadoluhisarı içi her yere elektronik kart tamiri için gitmemizin yanında kargo ilede bozuk olan elektronik ve endüstriyel kartlarınızı bizlere yollayabilirsiniz.

Sistemlerinizde kullanmakta olduğunuz elektronik devre kartları çeşitli nedenlerle arızalanabilir. Arıza oluşmasının başlıca sebepleri arasında aşırı ısınma, ani yüksek gerilim, şebeke frekansındaki harmonik bozulmalar, gerilim düşümü, aşırı veya dengesiz yük, sıvı teması ve tasarım hatası gibi

durumlar sayılabilir.Çeşitli kullanıcı hAnadoluhisarıını da bu sebepler arasına ekleyebiliriz.Elektronik sektöründeki gelişmeler ve bu gelişmeye bağlı olarak artan bakım onarım ihtiyacı Elektronik Kart Tamiri sektörünün büyümesinin de önünü açmıştır.

Arızanın gerçekleşme nedenine bağlı olarak Elektronik kartın üzerindeki hasarın büyüklüğü de değişiklik göstermektedir.Örneğin ani gerilim yükselmesi durumunda kartın besleme katında bulunan koruma elemanları devreyi açarak kartta büyük hasarlar oluşmasını engelleyebilir, bu durumda bir sigorta belki bir varistör değiştirilerek sorun giderilebilir.Kartın aşırı ısınması veya diğer bir tabirle soğutmanın yetersiz olması durumunda ise elektrolitik kondansatörlerden bazıları şişmiş veya delinmiş olabilir.Diğer bir örnek olarak , uzun süreli gerilim düşümü veya dengesiz yük sorununa bağlı olarak devre üzerinde girişten çıkışa kadar mikro denetleyici dahil bir çok malzeme bozulmuş olabilir.Bu örnekleri çoğaltmak mümkündür.

Arızanın gerçekleşme nedenine ve bozulan malzemelerin çeşitliliğine bağlı olarak farklı test aletleri ve test metodlarını kulanmak gerekir.Elektronik Kart Tamiri konusundaki genel yaklaşım devre kartı üzerindeki arızalı malzemelerin tespit edilmesi ve bunun ardından arızalı malzemelerin yenisi ile değiştirilirmesidir.Bu sayede arızalı elektronik kartın sağlam ve çalışır hale getirilmesi mümkün olur.  

Elektronik Kart Tamiri Nasıl Yapılır ?

Anadoluhisarı endüstriyel kart tamiri

Elektronik kart tamiri, profesyonel ekipmanlar kullanarak, devre kartına zarar vermeden ve minimum parça sökme takma işlemi ile gerçekleştirilmelidir.Bu doğrultuda devre üzerindeki arızalı malzemeyi özel arıza tespit cihazları ile nokta atışı tespit etmek çok önemlidir.

Yoğun çalışma koşullarında endüstriyel kartların yıllar içerisinde tekrar tekrar arıza yapabileceğini ve buna bağlı olarak yeniden tamir gereksinimi ortaya çıkabileceğini göz ardı etmemek gerekir.Bu yüzden onarımların profesyonel ellerde, profesyonel ekipmanlarla, orijinal ve kaliteli yedek parçalar kullanılarak yapılması gerekmektedir. Burada elektronik devre üzerinde malzeme söküp takma ve profesyonel lehimleme yapma becerisi öne çıkmaktadır.

Bununla birlikte, başarılı olmak için analog ve dijital elektronik malzemeleri iyi tanımak ve gerektiğinde bulunamayan veya zor bulunan bir malzemenin yerine muadil belirleyebilmek gerekir.Bunun için datasheet dediğimiz ve internette malzemenin kodunu girerek kolayca ulaşabileceğimiz bilgi sayfalarını okumak ve işlemek konusunda kendimizi geliştirmeliyiz.