elektronik kart tamiri

Göktürk beldesi Kart Tamir Firması

Göktürk beldesi Kart Tamir Firması 0533 935 87 43

Göktürk beldesi elektronik kart tamiri

Göktürk beldesi Elektronik Kart Tamiri Firması Olan Kaplantek Elektronik olarak Göktürk beldesi İçi Her Yere Hatta Türkiye’nin her yerine elektronik kart tamiri alanında hizmet vermekteyiz.

Neler Yapıyoruz;

Göktürk beldesi Laptop Anakart Tamiri

Göktürk beldesi Biyomedikal Cihaz Tamiri

Göktürk beldesi CPU Kart Tamiri

Göktürk beldesi DC Motor & Encoder Tamiri

Göktürk beldesi Dijital ve Analog Kartlar

Göktürk beldesi Dikiş&Nakış Makineleri

Göktürk beldesi El Terminali ve Kumanda

Göktürk beldesi Motor Sürücü &İnverter Tamiri

Göktürk beldesi Endüstriyel Power Supply Tamiri

Göktürk beldesi Ses&Görüntü Sistemleri Tamiri

Göktürk beldesi SMPS Tamiri

Göktürk beldesi Kesintisiz Güç Kaynağı Tamiri

Göktürk beldesi Power Supply Tamiri

Göktürk beldesi Solar İnverter Tamiri

Göktürk beldesi Lazer Soğutucu Sistemleri Tamiri

Göktürk beldesi Lazer Epilasyon Sistemleri Tamiri

Göktürk beldesi Endüstriyel Kart Tamiri

Göktürk beldesi UPS Akü Değişimi

Göktürk beldesi UPS Tamiri

Göktürk beldesi Medikal Cihaz Kart Tamiri

Göktürk beldesi Güç Kaynağı Tamiri

Göktürk beldesi Lazer Güç Kaynağı Tamiri

Göktürk beldesi içi her yere elektronik kart tamiri için gitmemizin yanında kargo ilede bozuk olan elektronik ve endüstriyel kartlarınızı bizlere yollayabilirsiniz.

Sistemlerinizde kullanmakta olduğunuz elektronik devre kartları çeşitli nedenlerle arızalanabilir. Arıza oluşmasının başlıca sebepleri arasında aşırı ısınma, ani yüksek gerilim, şebeke frekansındaki harmonik bozulmalar, gerilim düşümü, aşırı veya dengesiz yük, sıvı teması ve tasarım hatası gibi

durumlar sayılabilir.Çeşitli kullanıcı hatalarını da bu sebepler arasına ekleyebiliriz.Elektronik sektöründeki gelişmeler ve bu gelişmeye bağlı olarak artan bakım onarım ihtiyacı Elektronik Kart Tamiri sektörünün büyümesinin de önünü açmıştır.

Arızanın gerçekleşme nedenine bağlı olarak Elektronik kartın üzerindeki hasarın büyüklüğü de değişiklik göstermektedir.Örneğin ani gerilim yükselmesi durumunda kartın besleme katında bulunan koruma elemanları devreyi açarak kartta büyük hasarlar oluşmasını engelleyebilir, bu durumda bir sigorta belki bir varistör değiştirilerek sorun giderilebilir.Kartın aşırı ısınması veya diğer bir tabirle soğutmanın yetersiz olması durumunda ise elektrolitik kondansatörlerden bazıları şişmiş veya delinmiş olabilir.Diğer bir örnek olarak , uzun süreli gerilim düşümü veya dengesiz yük sorununa bağlı olarak devre üzerinde girişten çıkışa kadar mikro denetleyici dahil bir çok malzeme bozulmuş olabilir.Bu örnekleri çoğaltmak mümkündür.

Arızanın gerçekleşme nedenine ve bozulan malzemelerin çeşitliliğine bağlı olarak farklı test aletleri ve test metodlarını kulanmak gerekir.Elektronik Kart Tamiri konusundaki genel yaklaşım devre kartı üzerindeki arızalı malzemelerin tespit edilmesi ve bunun ardından arızalı malzemelerin yenisi ile değiştirilirmesidir.Bu sayede arızalı elektronik kartın sağlam ve çalışır hale getirilmesi mümkün olur.  

Elektronik Kart Tamiri Nasıl Yapılır ?

Göktürk beldesi endüstriyel kart tamiri

Elektronik kart tamiri, profesyonel ekipmanlar kullanarak, devre kartına zarar vermeden ve minimum parça sökme takma işlemi ile gerçekleştirilmelidir.Bu doğrultuda devre üzerindeki arızalı malzemeyi özel arıza tespit cihazları ile nokta atışı tespit etmek çok önemlidir.

Yoğun çalışma koşullarında endüstriyel kartların yıllar içerisinde tekrar tekrar arıza yapabileceğini ve buna bağlı olarak yeniden tamir gereksinimi ortaya çıkabileceğini göz ardı etmemek gerekir.Bu yüzden onarımların profesyonel ellerde, profesyonel ekipmanlarla, orijinal ve kaliteli yedek parçalar kullanılarak yapılması gerekmektedir. Burada elektronik devre üzerinde malzeme söküp takma ve profesyonel lehimleme yapma becerisi öne çıkmaktadır.

Bununla birlikte, başarılı olmak için analog ve dijital elektronik malzemeleri iyi tanımak ve gerektiğinde bulunamayan veya zor bulunan bir malzemenin yerine muadil belirleyebilmek gerekir.Bunun için datasheet dediğimiz ve internette malzemenin kodunu girerek kolayca ulaşabileceğimiz bilgi sayfalarını okumak ve işlemek konusunda kendimizi geliştirmeliyiz.

× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?